Za kilkanaście dni nadejdzie koniec roku 2018 i zaczniemy rok 2019. Teoretycznie data symboliczna ale dla naszych pupili nie jest ona tak symboliczna i zabawowa jak dla nas. Niestety ostatni dzień każdego roku to dla większości zwierząt bardzo stresowy okres. Niestety mało psów i kotów podchodzi obojętnie do fajerwerków i większość z naszych pupili bardzo przeżywa  każdy wystrzał noworoczny. Zwierzęta mają o  wiele bardziej czuły słuch i to co dla nas jest głośnym wystrzałem dla nich jest już nieprzyjemnym doznaniem. Niestety dla wielu psów i kotów to nie tylko nieprzyjemne doznanie ale o wiele więcej – ogromny stres powodujący napady paniki i częste ucieczki. Jeżeli jeszcze jesteśmy z naszymi pupilami w ten dzień razem w ich domu to problem jest nieco mniejszy niż jeżeli trafią do hotelu dla psów lub kotów. Jeżeli nie znają nowego terenu tego hotelu dla psów i kotów i są tam pierwszy raz w nowym nieznanym miejscu co już powoduje u nich podwyższony stres to dodatkowo fajerwerki mogą to bardzo mocno podbić. Dlatego jeżeli nie możemy być ze swoim psem czy kotem w sylwestra to dobrze jest wybrać hotel dla psa lub kota taki który będzie maxymalnie oddalony od centrów dużych miast. Wtedy szansa na głośne wystrzały jest o wiele mniejsza. Jeżeli taki hotel dla kotów czy psów będzie oddalony od dużego miasta a szczególnie od jego centrum to hałas jaki dotrze po północy w takie miejsce będzie o wiele mniejszy niż w centrum takiego dużego miasta. Oczywiście może się tak zdarzyć że nawet w małej miejscowości na uboczu trafi się sąsiad który będzie bardzo hucznie obchodził nadejście nowego roku ale wtedy prawdopodobieństwo takich kłopotów dla naszego psa lub kota jest już o wiele mniejsze. Tak więc jeżeli nie możemy być w naszym domu z naszym psem lub kotem to wybierając hotel dla psów i kotów najlepiej zwrócić uwagę na:

  • najlepiej byłoby w sytuacji kiedy hotel dla psów i kotów jest bardzo oddalony od hałaśliwych centrów miast (najlepiej na dalekich obrzeżach)
  • warto też podpytać przed oddaniem naszego pupila do takiego hotelu czy w okolicy obchodzi się hucznie nowy rok
  • można też zapytać właściciela hotelu dla psów i kotów czy będzie blisko naszych pupili  w te pierwsze minuty nowego roku

Życzymy Państwu i Waszym pupilom , zdrowego, wesołego i przede wszystkim spokojnego Nowego  Roku 2019 !