Przychodzi dla każdego właściciela psa, taki moment w którym z jakiegoś powodu musi zostawić swojego pupila pod  opieką kogoś innego. Powody są różne: wyjazd służbowy, wyjazd prywatny, choroba lub inne przypadki losowe. W takiej sytuacji zazwyczaj pierwsze myśli wędrują zazwyczaj do rodziny i znajomych. Hotel dla psów ? Na razie nie. Najpierw próbujemy w najbliższej rodzinie. Potem w dalszej, potem u przyjaciół, znajomych i sąsiadów. No i czasami niestety nie udaje się znaleźć odpowiedniego zaufanego opiekuna dla swojego pieska. No i wtedy chciał – nie chciał – trzeba poszukać czegoś w stylu hotel dla psów. Hmmm hotel dla psów brzmi tak  dosyć szorstko a przecież każdy właściciel psa nie szuka tak naprawdę dla swojego pieska hotelu tylko domowe jak najlepsze warunki.
No ale jak  je znaleźć ? Jak w gąszczu internetowych ogłoszeń wybrać to najlepsze dla naszego psa ?
Niestety nie ma gotowego schematu ale możemy podpowiedzieć kilka punktów które trzeba sprawdzić żeby mieć przynajmniej duże przekonanie, że hotel dla psów o którym myślimy spełni nasze oczekiwania a nasz pies będzie czuł się tam dobrze:

  1. Po pierwsze najlepiej hotel dla psów znaleźć jak najbliżej nas. Jeżeli się nie uda to może być dalej, ale najlepiej żeby hotel dla psów był jak najbliżej nas. Jest to ważne bo wtedy można kilka razy podejść z naszym psem przed pierwszym zostawieniem i pokazać okolicę, zapachy i ogólnie przyzwyczaić do okolicy. Niestety często jest to problemem znaleźć w okolicy hotel  dla naszego psa, dlatego mamy nadzieję że wyszukiwarka z mapą na naszej stronie Pupilowo.pl ułatwi to zadanie.
  2. Druga kwestia w jakim charakterze ma być wyszukany hotel dla psów ? Czy mają to być domowe warunki czy mogą być boksy ? Zależy to od naszego psa. Jeżeli swoje życie płynie mu w mieszkaniu lub domu i jest przyzwyczajony do poruszania się swobodnie po wszystkich pomieszczeniach, to zamknięcie w boksach na wiele godzin może znieść bardzo słabo
  3. Następna kwestia czy nasz pies należy do  towarzyskich czy nie. Szukając hotelu dla psa warto zwrócić na to baczną uwagę bo jeżeli mamy psa, który lubi towarzystwo innych psów to bez problemu można go zostawić w miejscu gdzie tych psów na raz będzie dużo. Ale jeżeli nasz pies jest bardziej samotnikiem albo po prostu słabo znosi towarzystwo innych psów i reaguje agresją, lepiej znaleźć mu hotel dla psów gdzie zostawiane są psy w małej ilości na raz albo po prostu gdzie będzie indywidualnym gościem.
  4. Opinie o hotelu dla psów. Tutaj jest najciężej bo jak znaleźć opiekuna dla naszego psa który będzie się troszczył o naszego psa jak o swojego ? Tutaj znowu mamy nadzieję, że możliwość wystawiania opinii w naszym serwisie pomoże na znalezienie najlepszego możliwego hotelu dla Państwa psa.
  5. Jeżeli nasz pies będzie w tym samym czasie z innymi psami warto dowiedzieć się czy nie są to psy agresywne.
  6. Pozostaje także kwestia cenowa – wiadomo, że  każdy chciałby zapłacić jak  najmniej – ale na opiekunie psa nie należy oszczędzać, dlatego mamy nadzieję że na naszej stronie wyszukiwarka z zakresem cenowym pomoże w wyszukiwaniu dobrego hotelu dla psów