Wakacje to chyba najgorszy okres w życiu psów i kotów domowych. Nie mamy na to oczywiście odpowiednich badań ale tak według naszego doświadczenia to właśnie w okresie wakacji najwięcej właścicieli psów i kotów wyjeżdża za granicę lub w Polskę ale tam gdzie nie można zabrać ze sobą psa lub kota. Teraz i tak jest już o wiele lepiej. Jeszcze dziesięć czy dwadzieścia lat temu ze świecą można było szukać hotelu dla psa lub hoteliku dla kota, nie mówiąc o hotelach które zgodziły się przyjąć urlopowiczów z psem lub kotem. Teraz wybór hoteli dla psów i hoteli dla kotów jest bardzo duży a ceny są coraz bardziej atrakcyjne ale co ważne, hoteli które zgadzają się żeby urlopowicze przyjechali do nich ze swoim pupilem też jest coraz więcej.

Kilkanaście lat temu obdzwaniając kwatery ciągle słyszeliśmy, że bez kota i psa, zwierząt po prostu nie przyjmują. Teraz nawet w największych znanych hotelach jest już możliwość zabrania ze sobą psa. Jest to dodatkowy koszt ale opcja zabrania kota lub psa ze sobą jest już bez problemu możliwa pozostaje tylko rozważyć co będzie lepsze dla naszego kota lub psa. Jest oczywiście kwestia jak będzie się czuł nasz pies czy kot na przykład w hotelu nad morzem czy w górach kiedy zostanie w nim sam na kilka godzin. Bo z jednej strony łatwiej niż kiedyś zabrać z nami psa do hotelu, ale potem pozostawianie go w pokoju obcego hotelu kiedy idziemy na śniadanie czy na basen czy na narty, może być bardziej stresowe niż pozostawienie u ukochanej pani która opiekuje się zawsze naszym psem przy wyjazdach.

Co wybrać hotel dla psa czy wspólną podróż ?

To oczywiście zależy od tego gdzie jest hotel. Bo jeżeli mamy małego psa, albo takiego który szybko się męczy, to zabieranie go z nami do hotelu w górach nie jest najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście taka decyzja należy już do właścicieli ale jak zawsze jest to ciężka decyzja bo nie możemy się przecież spytać naszego czworonoga czy woli jechać z nami do hotelu w góry i czekać na nas kiedy będziemy jeździli przez kilka godzin na nartach, rowerze itd, czy woli jechać do swojego sprawdzonego hotelu dla psa w którym będzie przez 24 h na dobę miał towarzystwo psów tej samej rasy, spacery po lesie i jedzenie prawie bez ograniczeń bo Pani która z nim będzie jest równie wspaniała jak właściciele ?!?

Hotele dla psów ? Hotele dla kotów ? A może wspólna podróż po Polsce czy nawet zagranicy ? Chyba na szczęście te dylematy mamy na kilka miesięcy do przemyślenia …