Wraz z początkiem listopada wszyscy właściciele psów i kotów zaczynają powoli myśleć o “sylwestrze dla swoich pupilów“. Ostatnie dni każdego roku są bardzo ciężkie dla wszystkich psów i kotów. Są podobno psy i koty które nie reagują na wystrzały sylwestrowe ale są chyba w super małej mniejszości. Niestety większość naszych pupilów bardzo nerwowo reaguje na fajerwerki noworoczne. Słuch psów i kotów jest bardziej czuły niż ludzki i takie wystrzały bardzo negatywnie wpływają na psychikę naszych czworonogów. Nagłe bardzo głośne wybuchy powodują ogromny stres u psów i kotów. A jak do tego dołożymy zostawienie psa lub kota w hotelu na ten dzień, to dochodzi podwójny stres.

Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie hotelu dla psów i kotów jeżeli musimy w tym okresie zostawić naszego psa lub kota w obcym mu domu. Okres świąt w wielu rodzinach jest powiązany z wyjazdem także na sylwestra i spora grupa osób pozostawia psy i koty na ten czas w hotelach. Bardzo ważne jest żeby w tym okresie (31 grudnia szczególnie) pozostawały pod dobrą i czułą opieką najlepiej osób które znają i na terenie który znają. Niestety nie zawsze jest możliwe znalezienie hotelu dla psów czy kotów i zapoznanie wielokrotne naszych przyjaciół czworonogów z tym hotelikiem.

Czasami znajomi czy rodzina – namówią na wyjazd na sylwestra w ostatniej chwili i znalezienie dobrego hotelu dla psów i kotów jest zostawione na ostatnią chwilę i  nie ma po prostu czasu na przyzwyczajenie psa lub kota do nowego miejsca. Ideałem byłoby wtedy gdyby udało się znaleźć hotel który jest sprawdzony już przez innych i pozytywnie oceniony a w którym zwierzaki nie pozostają same na dworze w hałaśliwych miejscach. Ideałem byłoby gdyby pomieszczenia (dom, mieszkanie, boksy) były dobrze wyciszone , względnie jak najdalej hałaśliwych miejsc gdzie może być dużo wiwatów noworocznych w formie fajerwerków.

Mamy nadzieję, że za jakiś czas na naszej stronie internetowej uzbiera się dużo hoteli dla psów, które będą miały dużo dokładnych ocen i łatwo będzie Państwu i nam nawet w ostatniej  jakiejś awaryjnej chwili zdecydować się na dany hotel wiedząc na tej podstawie, że nasz pies czy kot zostaną oddani w najlepsze możliwe opiekuńcze miejsce i ręce.